Ризики через необізнаність у фінансових аспектах

Янка та Петер Бенік завжди хотіли свій невеличкий будиночок, в якому вони могли б зустріти старість. Одного дня вони вирішили здійснити свою мрію, але поспішили, не замислилися над фінансовими наслідками та ризиками. Результат — скрутне становище, яке сильно вибило подружжя з колії. Однак ця кризова ситуація стала приводом для змін у їхньому житті, про які вони не шкодують.

На повних парах до фінансової катастрофи

Коли подружжя Бенік вирішило розпочати будівництво будинку, обом було більше 40 років. Їм довелося продати 3-кімнатну квартиру, в якій вони мешкали багато років. І хоча в результаті їм удалося взяти кредит, він не покрив усі витрати. «Нам довелося позапланово брати інші кредити, і це суттєво вплинуло на наше повсякденне життя. Ми належимо до людей, які в першу чергу дбають про виконання своїх фінансових обов’язків. Це означає, що кожна копійка йшла на погашення кредитів», — розповідає Янка. У них часто не залишалося грошей на прожиття і вони не могли обійтися без допомоги дітей.

Початок нового життя завдяки фінансовій консультації

Ситуація ставала дедалі складнішою. Здавалося, що виходу немає. Тоді Янка та Петер за порадою друга звернулися по допомогу до консультантки OVB пані Урбашикової. Завдяки її знанням і досвіду сім’ї вдалося зменшити розмір щомісячних платежів більше ніж удвічі, змінивши графік погашення. «У нас величезний камінь упав із серця. Нарешті можна було повернутися до нормального життя та не покладатися на допомогу дітей. Ми знову могли дозволити собі сходити в ресторан час від часу чи влаштувати відпустку». Фінансова необізнаність могла привести сім’ю Бенік до краху. «До консультації пані Урбашикової ми навіть не здогадувалися, що взагалі можна зменшити розмір платежів; жоден працівник банку нам нічого подібного не казав», — ділиться Янка. Однак консультантка не лише допомогла Янці та Петеру зменшити щомісячні витрати: вона навчила їх відповідально ставитися до відкладених коштів і розумно інвестувати їх. За словами Петера, вона повністю змінила їх ставлення до фінансової сторони життя.

Із клієнтів у консультанти

Янка була вражена тим, наскільки цінними виявилися послуги OVB, і вирішила отримати додаткову кваліфікацію у сфері фінансів. «Коли пані Урбашикова згодом запропонувала мені співпрацювати з нею, звісно, я погодилася», — розповідає Янка. Вона влаштувалася в OVB за сумісництвом, пройшла багато навчальних курсів та отримала перший досвід. Два роки потому вона відважилася звільнитися з основного місця роботи на державному підприємстві й повністю присвятила себе роботі в OVB. За її словами, зараз їй подобається допомагати іншим людям і вона полюбляє розповідати свою історію з добрим кінцем. Згодом Петер, натхненний прикладом дружини, також став консультантом OVB. Його підсумок: «За рік наше повсякденне життя повністю змінилося. Завдяки OVB ми стали жити набагато краще».