Що таке фіксовані витрати і наскільки високими вони повинні бути?

|

Для правильного фінансового планування важливим є чітке розуміння доходів і витрат. Загальні витрати сімейного бюджету завжди складаються з постійних та змінних витрат. Що ж являють собою фіксовані витрати? І яку частку бюджету вони повинні складати?

Оренда, страхування та плата за спожиту електроенергію є типовими фіксованими витратами, оскільки вони відбуваються регулярно та за фіксованими тарифами. Чим більші ці витрати, тим більш негнучкими ви стаєте у відношенні до інших витрат. Деякі фіксовані витрати доводиться робити щомісяця, а інші сплачуються лише щоквартально або навіть щороку, як у випадку зі страхуванням. А от змінні витрати можуть щомісяця бути іншими. Тут у вас, на відміну від фіксованих витрат, завжди є можливість заощадити. Змінні витрати – це, наприклад, покупка нових речей  та шопінг.

Звичайно, що обсяг фіксованих та змінних витрат завжди визначається індивідуально для кожного сімейного бюджету. Однак, існують певні орієнтовні показники, за допомогою яких можна добре зорієнтуватися у плануванні фінансів:

Фіксовані витрати не повинні перевищувати 50 відсотків чистого доходу

Щоб досягти максимальної фінансової свободи, вам слід максимально знизити постійні витрати. Загалом у вказівках зазначено, що постійні витрати ні в якому разі не повинні становити більше 50 відсотків від вашого чистого доходу. Рекомендується утримувати такі витрати на рівні 30-40 відсотків від доходу.1

Орендна плата не повинна перевищувати третини чистого доходу

Якщо припустити, що ви заробляєте 1500 євро на місяць, то орендна плата не повинна перевищувати 500 євро, включно з додатковими витратами! Якщо ви платите набагато більше, то варто задуматися про зміну своїх житлово-побутових умов.2

Заощадження на пенсію залежать від віку

Бідність серед людей похилого віку є важливою темою у всій Європі, оскільки пенсії, яку людина отримує від держави, не вистачає для підтримання достойного рівня життя. Саме тому приватне пенсійне забезпечення слід включати до фіксованих витрат. Чим старший ваш вік, тим вищий відсоток чистого доходу слід відкладати на свою майбутню пенсію. Для працюючої молоді достатньо від 4 до 6 відсотків, у віці 30 років - від 5 до 8 відсотків, а, починаючи з 40 років - до 7 відсотків.

Обов’язково відкладайте частину грошей!

Щоб бути готовим до малих та великих фінансових невдач, важливо створювати резерви. Тут рекомендованою ставкою є 10 відсотків від чистого доходу, і ці кошти слід заощаджувати щомісяця. Таким чином ви вільно зможете дозволити собі витрати, які приносять задоволення.3

Якщо ви бажаєте чітко сформувати розуміння постійних витрат та потенційних заощаджень зі свого бюджету, то вам буде варто зустрітися з одним із наших фінансових консультантів.

1gehalt.de
2dein-bestes-leben.de
3gehalt.de

Читайте також

| ТОВ 'ОВБ Алфінанц Україна'

Найпоширеніші помилки в управлінні власними накопиченнями

Часто управління накопиченнями  стає справжньою проблемою. Це відбувається головним чином тому, що деякі вкладники просто починають діяти без допомоги та не обдумавши деталі, і тому часто роблять одні й ті ж помилки.

| ТОВ 'ОВБ Алфінанц Україна'

Антицифра: серед мілленіалів розвинених країн популярні персональні фінансові консультації

Можна припустити, що особисті фінансові консультації незабаром будуть замінені новими смарт-додатками. Але насправді картина виглядає зовсім по-іншому: опитування показують, що у розвинених країнах саме мілленіали в першу чергу цінують персональні консультації з питань фінансів і віддають таким консультаціям перевагу перед смарт-технологіями.