Погашення споживчого кредиту: як контролювати свої фінанси

|

Молодий чоловік сидить на підлозі й стурбовано тримає руки за голову
Найважливіші факти про споживчий кредит

Час читання: приблизно 5 хв

  • Молодь все частіше залазить у борги та бере споживчі кредити.
  • Часто причиною цього є цифрові способи оплати, наприклад «Купуй зараз, плати потім». Вони здаються безпечними, але у цього є мінуси.
  • Низькі внески та тривалі терміни виплат спокушають людей робити поспішні покупки. Це швидко призводить до великої суми, яку важко повернути.
  • Надмірна заборгованість має грошові, соціальні та психологічні наслідки.
  • Усвідомлене поводження з грошима та прості стратегії допомагають вибратися з боргової пастки.

Споживча заборгованість накопичується швидше, ніж ви думаєте, через споживчий кредит або розстрочку «Купуй зараз, плати потім». Але не панікуйте. За допомогою правильних стратегій ви можете позбутися своїх боргів і уникнути їх у майбутньому. Дізнайтеся, як крок за кроком позбутися споживчої заборгованості та бути спокійним у фінансовому плані. Ми покажемо вам, як відновити контроль.

Молоде і безтурботне? Не зовсім. Молоде покоління відчуває великий тиск. Вони борються з такими проблемами, як інфляція, політичні заворушення та зміна клімату. Але занепокоєння щодо власних фінансів також зростає - однією з причин є споживча заборгованість.

Одне з досліджень показує: кожна п’ята людина у віці від 14 до 29 років має борги. Це популярна тенденція, яка підживлюється, зокрема, споживчими кредитами або моделями «купуй зараз — плати пізніше». Самі способи оплати часто здаються нешкідливими, але вони можуть бути небезпечними.

Що таке споживчі кредити?

Споживчий кредит — це кредит для фізичних осіб. Ви можете використовувати його для фінансування різних споживчих товарів, якщо у вас немає фінансових можливостей або необхідних заощаджень. Приклади таких великих покупок включають меблі, електроніку, побутову техніку або навіть такі послуги, як подорожі на відпочинок чи весілля.

Але не всі кредити однакові. Одним із найпоширеніших видів споживчого кредиту є кредит у розстрочку. Ця позика дозволяє позичити велику суму. Потім ви повинні погасити кредит фіксованими щомісячними платежами.

Тут використовуються наступні терміни:

Сума позики

загальна сума, яку ви бажаєте позичити.

Відсотки

сума, яку ви повинні сплатити за гроші, які ви тимчасово позичили.

Термін

час, протягом якого ви повертаєте кредит.

Перш ніж отримати позику, зазвичай проводиться кредитна перевірка. Кредитор перевіряє, чи можете ви оплачувати свої рахунки.

Однією з форм споживчого кредиту є невеликий кредит. Це невелика сума кредиту, що використовується для менших покупок. Перевагою є те, що він часто надається без великої застави. Недоліком є ​​те, що процентні ставки зазвичай вищі.

Що таке «Купуй зараз, плати пізніше»?

Окрім звичайного споживчого кредиту, дедалі популярнішим стає спосіб оплати «Купуй зараз, плати потім». На перший погляд, все ідеально: купи щось відразу, а заплати потім. Але що це таке і чому тут також слід бути обережним?

Така розстрочка пропонує два варіанти:

Купівля в кредит

Коли потрібно платити? Ви отримаєте товар і зазвичай маєте оплатити його протягом 14 днів.

Чи є додаткові витрати? Якщо ви оплачуєте рахунок-фактуру в установлений термін, зазвичай не виникає додаткових витрат.

Оплати частинами з нарахуванням відсотків

Коли потрібно платити? Ви укладаєте договір позики з продавцем. Погашення здійснюється частинами протягом певного періоду часу.

Чи є додаткові витрати? При оплаті частинами нараховуються відсотки. Вони відрізняються залежно від постачальника та можуть коливатися від 3 до 10%.

Багато ритейлерів співпрацюють з банками, особливо для купівлі-продажу. Це пояснюється тим, що розстрочка працює як позика.

Як непомітно ростуть борги

«Купуй зараз, плати пізніше» — це просто й практично. Ви можете оплатити покупку онлайн лише за кілька кліків без необхідності оплачувати все в одну мить. Якщо ви платите частинами, ви повинні платити суму невеликими частинами протягом тривалого проміжку часу. Звучить цікаво, чи не так?

Чим частіше ви використовуєте такий тип розстрочки, тим швидше зможете придбати більше, ніж дозволяє ваш бюджет. Невеликі розстрочки та розтягнуті терміни оплати дозволяють легко робити необдумані покупки. Це призводить до того, що багато дрібних покупок накопичуються у велику суму, яку ви не зможете легко повернути.

Це стає особливо проблематичним, якщо ви втратите дані про свої непогашені платежі або внески.

Якщо на день оплати на вашому рахунку недостатньо коштів, стягується додаткова комісія. Таким чином, у вас перевищується кредитний ліміт рахунку. Відсотки можуть призвести до того, що товар буде дорожчим, ніж якби ви заплатили за нього одразу.

Жінка сидить за своїм ноутбуком

Чому борг може бути небезпечним

Не всі борги однакові. Інвестиційний борг, наприклад покупка будинку, окупиться пізніше.

Споживча заборгованість часто приносить лише короткострокове задоволення, але не є інвестицією. Іноді високі процентні ставки та додаткові витрати означають, що невеликі суми боргу можуть швидко збільшуватися.

Якщо ваш споживчий борг накопичився до такої міри, що вашого доходу та активів більше не вистачає, це називається надмірною заборгованістю. Після цього ви більше не зможете оплачувати свої рахунки і потрапите в боргову пастку.

Наслідки надмірної заборгованості різноманітні. Від нагадувань до судових процедур погашення або арешту – надмірна заборгованість має далекосяжні наслідки. Але крім грошового тягаря, борг також впливає на психіку. Велика заборгованість є важким психологічним тягарем для постраждалих і часто призводить до:

  • Постійного стресу
  • Свідомого ігнорування боргу
  • Соціальної ізоляції
  • Страху
  • Депресії

Правильний спосіб роботи з боргами

Правильна робота з боргами є важливою для відновлення фінансової стабільності. Однак краще не потрапити в боргову пастку. Як дбайливо ставитися до своїх грошей у повсякденному житті? І як можна уникнути споживчих боргів?

Уникайте споживчих боргів

По можливості не купуйте речі в розстрочку або в кредит. Також уникайте перевищення кредитного ліміту, щоб уникнути сплати непотрібних відсотків. Якщо ви використовуєте пропозиції «купуй зараз, плати потім» завжди пам’ятайте: це борг. Тому добре подумайте, чи дійсно вам потрібна покупка. Найкраще оплачувати все під час покупки або наперед. Таким чином ви з самого початку уникнете боргів.

Наявність фіксованого бюджету допоможе вам тримати свої фінанси під контролем. Запишіть у книгу витрат, скільки грошей ви заробляєте та витрачаєте. Переконайтеся, що ви не витрачаєте більше, ніж заробляєте. Вам потрібна допомога з цим? Наші фінансові консультанти підтримають вас і працюватимуть з вами, щоб знайти способи заощадити гроші.

Наша порада: якщо ви хочете купити щось спонтанно, краще переспати з цією думкою. Так можна зрозуміти, що ця річ тобі не дуже потрібна.

молода пара сидить разом і веде домашню книгу

Як позбутися боргів

Якщо у вас є борги, є способи їх поступово зменшити. Зменшення боргу є важливим кроком у досягненні фінансової стабільності та свободи. Ось кілька кроків, які допоможуть вам це зробити:

  1. Визнайте проблему: майте на увазі, що у вас є боргова проблема, і ви хочете активно її вирішити. Чим раніше ви визнаєте проблему, тим краще зможете діяти. Будьте чесними з собою. Ігнорування і відведення погляду не розв’яжуть проблему.
  2. Перегляньте свої борги: складіть список усіх своїх боргів і додайте такі деталі, як залишок, щомісячний внесок і процентну ставку.
  3. Ведіть звітність: ведіть книгу витрат, у якій документуйте всі свої доходи та витрати. Зберіть усі щомісячні постійні та змінні витрати. Скільки у вас залишилося грошей на скорочення боргу?
  4. Розставте пріоритети: які борги вам потрібно погасити в першу чергу? У більшості випадків доцільно спочатку погасити борги з найвищими процентними ставками.
  5. План скорочення боргу: Як тільки ви дізнаєтеся суму боргу та наявний дохід, ви можете скласти план. Зв'яжіться з кредиторами та обговоріть умови погашення. Завжди переконайтеся, що ви можете оплатити поточні витрати, попри зменшення боргу.

Читайте також

Четверо молодих людей сидять разом на дивані і сміються

| ТОВ "ОВБ Алфінанц Україна"

Спільна квартира: опановуємо побут, фінанси та страхування

Переїжджаєте до нового міста на навчання? Це нормально для багатьох студентів. Так само, як і проживання у спільній квартирі. Проживання в спільній квартирі має певні переваги. Однак, проживання з іншими людьми може бути і викликом. Але як зробити спільне проживання у спільній квартирі незабутнім? Тут ви можете дізнатися все, що вам потрібно знати про проживання у спільній квартирі.

Двоє студентів розмовляють на дивані

| ТОВ "ОВБ Алфінанц Україна"

Пенсійне забезпечення для студентів: чи це працює?

Думаєте про пенсію у свої 20 років? Пенсія для студентів це щось захмарне. Але особливо молоді люди повинні думати про своє пенсійне забезпечення і робити активні резерви, адже чим раніше, тим краще. Але як ви можете робити приватні накопичення на потім, поки ви ще навчаєтеся? Тут ви можете дізнатися все, що вам потрібно знати про своє пенсійне забезпечення.